Siyaset Başıboş Sokak Köpeklerine Çözüm Ararken Zehirleme Haberleri Gelmeye Başladı

Ankara’da bir çocuğun köpekler tarafından ağır yaralanmasının ardından başıboş sokak köpekleri yine bir numaralı gündem. Siyasiler halen çözümün nasıl olacağını tartışırken, köpek zehirlenme olayları da ajanslara düşmeye başladı. Aydın’ın Nazilli ilçesinde dün gece iki ayrı noktada 5 sokak köpeği zehirlenmiş olarak ölü bulundu. 

Ankara’da Vildan Nurettin Demirer İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz, Keçiören ilçesi Kafkas Mahallesi’ndeki evinden sabah saatlerinde okula gitmek için çıktı. Küçük çocuk bu sırada köpeklerin saldırısına uğradı ve ağır yaralandı.

Yaşanan facianın ardından küçük çocuğun babası Halil Yılmaz gözyaşları eşliğinde duruma isyan etti ve başıboş sokak köpeklerine çözüm istedi.

Küçük cocuğun ağır şekilde yaralanmasının ardından konu tıpkı diğer köpek saldırılarında olduğu gibi medya ve siyasetin bir numaralı gündemi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Başıboş sokak hayvanlarıyla ilgili artan şikayetlerin farkındayız. Önceki gün Ankara’da bir evladımızın ağır yaralandığı elim hadise yüreğimizi dağladı… Bu sorunu inancımız, kültürümüz ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği ilkeler çerçevesinde mutlaka çözüme kavuşturacağız.”

Siyaset dünyası başıboş köpek sorununa çözüm ararken, zehirlenme haberleri de gelmeye başladı.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde gece, iki ayrı noktada 5 sokak köpeği zehirlenmiş olarak ölü bulundu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Nazilli Hayvan Hakları ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, zehirlenme vakaları sonrası yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: 

‘Şu anda sokakta hayvan olmamasını modernlik zanneden bir topluluk haline geldik. Çok yazık, bu çok üzücü bir olay. Çevremizde kedi ya da köpeğin olmadığı bir dünya kurmaya çalışıyoruz. Bunun doğru olmadığını zaten biliyoruz. Bu hayvanların sonunun böyle olmaması gerekiyor. Bu duruma artık acilen bir çözüm bulunması gerekiyor.’ 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hadi buyrun yorumlara ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir