Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Süper Kupa’nın iptal edilmesine ilişkin ilk sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin iptal edilmesine ilişkin konuştu. Erdoğan, “Biz futbol başta olmak üzere Türk sporunun tartışmalarla değil başarılarla gündeme gelmesini arzu ediyoruz. Dün gece yaşanan hadiselerden duyduğumuz üzüntüyü altını çizerek belirtmek istiyorum. Yapılması gereken ne varsa yapmaktan çekinmeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri programına katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Biz futbol başta olmak üzere Türk sporunun tartışmalarla değil başarılarla gündeme gelmesini arzu ediyoruz. Hangi sebeple olursa olsun sporun günlük siyasi rekabetin mezesi haline getirilmesi yanlıştır, hatalıdır, sporumuza hiçbir faydası yoktur.

(Galatasaray- Fenerbahçe maçının ertelenmesi) Hangi adım atılması gerekiyorsa onu yapmaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Cumhuriyet 85 milyonun ortak değeridir, Gazi Mustafa Kemal bu ülkenin banisidir. Dün geceden itibaren muhalefet partilerinin yaptığı açıklamaları istismar siyasetinin yeni örnekleri olarak görüyoruz.

Türkiye’nin ve Türk milletinin onurunu, haysiyetini, şerefini bizim nasıl savunduğumuzu CHP bilmese de tüm dünya çok iyi biliyor. Bunları ülkenin ve milletin menfaatine, demokrasimizin hayrına olan hiçbir meselede ortalıkta görmezsiniz.”

SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ DEV FİNAL NEDEN İPTAL OLDU?

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında, Suudi Arabistan’da yapılması planlanan Süper Kupa Finali maçında kriz çıkmıştı. Suudi Arabistan’da Atatürk tişörtlerine ve pankartlarına izin verilmezken, maç günü yaşanan krizin ardından karşılaşma iptal edildi.

Ayrıntılar geliyor…

Kaynak: Haberler.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x