Çalışan bağlılığını artırmak için “Eşitlik Birimi” modeli

Türkiye üzerinden, Asya ve Afrika dahil bölgedeki 20’den fazla ülkeyi yöneten ve toplam kadrolu çalışan sayısı 2300’e ulaşan şirketin Türkiye’de ise TÜV Austria Ekspertiz, TÜV Austria Marine, TÜV Austria SyberCode gibi iştirakleri dahil 575 çalışanı var.

Başta endüstri mühendisi, mekatronik, elektrik, elektronik, çevre mühendisleri olmak üzere ağırlıklı olarak mühendis kadrosunu istihdam eden şirkette kadın çalışan oranı yüzde 35. TÜV AUSTRIA TURK, iş hayatında çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığı sağlamak adına geçtiğimiz yıl temmuz ayında eşitlik birimini kurarak çalışmalara başladı.

ŞİRKET KÜLTÜRÜNE ADAPTE EDİYORLAR

TÜV AUSTRIA TURK Kurumsal İletişim ve Eşitlik Müdürü olarak görev alan İpek Keskin, “Uluslararası bir şirket olduğumuz ve çok farklı kültürlerden çalışanı bünyemizde barındırdığımız için etnik köken, yaş, milliyet, zihin gelişimi, kültür geçmişi, cinsel kimlik, dil ve aksanlar, zihin sağlığı, anne baba olma durumu, fiziksel yapabilirlik, ırk, din ve mezhep farklılıkları, cinsel eğilim ve sosyo-ekonomik düzey gibi eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık şemsiyesi altında yer alan tüm kavramları şirket kültürümüze adapte edebilmek. Bunun için de bu yıl köklü üniversiteler ile projeler gerçekleştireceğiz” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x